Skip to content Skip to footer

Суррогатна мати

Безпліддя – це захворювання, від якого не завжди знаходиться ліки. І метод ЕКЗ не всім подружнім парам допомагає народити довгоочікувану дитину. Якщо всі способи були випробувані, але виявилися неефективними, залишається лише один варіант – звернутися до послуг сурогатної мами. 

Що таке сурогатне материнство?

Сурогатне материнство – метод допоміжної репродуктивної технології (ДРТ), який передбачає участь одразу трьох осіб:

  • подружньої пари (потенційних батьків);
  • жінки, яка виносить і народить здорового малюка – сурогатної матері.

Процедура ґрунтується на проведенні ЕКЗ (екстракорпорального запліднення) з подальшим впровадженням зиготи не біологічній мамі, а жінці, яка виносить дитину.

Сутність та особливості процедури запліднення

Біологічної спорідненості з дитиною сурогатна мати не має. У клініці фахівці роблять паркан необхідного матеріалу у потенційних батьків. Для цього відокремлюється яйцеклітина у жінки та проводиться збір насіннєвої рідини у чоловіка.
Далі для запліднення яйцеклітини використовується метод ICSI (ІКСІ, або інтрацитоплазматична ін’єкція сперматозоїда). Зиготу залишають на 5 діб, після чого ембріон переноситься в порожнину матки сурогатної матері. Коли він імплантується в ендометрій, настає гестація – вагітність.

Як відбувається вибір кандидатури сурогатної мами

Вибір сурогатної матері здійснюється за суворими критеріями. Не варто намагатися знайти кандидатуру самостійно, особливо через інтернет чи за рекомендаціями інших батьків на форумі!
До жінки, яка згодом виношуватиме малюка, висуваються вимоги, яких необхідно дотримуватися неухильно. Тому до вибору майбутньої сурогатної мами потрібно поставитись серйозно, і краще, щоб у цьому процесі брав участь компетентний лікар-репродуктолог.

У кожній клініці, яка займається наданням таких послуг, є каталог, в якому наведено інформацію про сурогатних матерів. Клієнти самі підбирають кандидатуру, яку вони визнали для себе найбільш оптимальним варіантом.
Перед укладенням договору майбутня сурогатна мати обов’язково проходить ретельне обстеження. Його призначає лікар клініки, після чого аналізує отримані результати. Якщо жодних відхилень у здоров’ї жінки немає, процес переходить на наступний етап.

Юридична сторона сурогатного материнства

Використання послуг сурогатної матері можливе виключно за медичними показаннями. Вони регулюються наказом МОЗ 737 України.
Договір між сторонами полягає у присутності нотаріуса, де обидва – потенційні клієнти та майбутня сурогатна мати – обговорюють усі пункти та умови контракту. Після складання та підписання угода завіряє нотаріус, і вона відразу набирає чинності.

Сурогатне материнство – оптимальний варіант для пар, які зневірилися та втратили надію самостійно зачати дитину. Щоб малюк народився здоровим, необхідно дуже уважно та відповідально поставитися до вибору жінки, яка виношуватиме плід. Не слід довіряти в цій складній та важливій справі порадам та відгукам на численних форумах. Безпека та ефективність процедури зможе гарантувати лише лікар.

Айвімед - клініка лікування беспліддя

Адреса: м Київ, вул. Авіаконструктора Антонова, 2Б Як дістатися? +38(095) 868 48 86

IVMED – клініка лікування безпліддя © 2022 Всі парава захищені

Telegram
Viber
Messenger
Messenger
Viber
Telegram